KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12555402
*
nr 1255 5402
Skulptur
keramik, häst. Höjd: 24
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 19:13:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 09:33:39
1
100 kr
20/5 18:54:25
2
150 kr
20/5 19:05:19
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst keramik konsthantverk skulptur
-
6091 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12
-
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:50
-
6139 Skulptur
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:15
-
2015 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 18:26
-
2008 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Ko...//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 18:15
-
6036 Skulptur
Herend, Ungern, flicka, porslin. Höjd: 37 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:09
*
Skulptur
nr 1255 5402
Skulptur
keramik, häst. Höjd: 24
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 09:33:39 | 1 | 100 kr |
20/5 18:54:25 | 2 | 150 kr |
20/5 19:05:19 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst keramik konsthantverk skulptur
-
6091 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12 -
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:50 -
6139 Skulptur
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:15
-
2015 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 18:26 -
2008 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Ko...//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 18:15 -
6036 Skulptur
Herend, Ungern, flicka, porslin. Höjd: 37 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:09